Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przypominamy o zapisach - "Sztafeta Pokoju"

W dniu 28 sierpnia  2022 r. zapraszamy mieszkańców Gminy Łęka Opatowska do uczestnictwa w „Sztafecie Pokoju”, organizowanej przez Gminę Wieruszów, Gminę Bolesławiec, Gminę Byczyna, Gminę Łęka Opatowska, Gminę Doruchów, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie oraz Spółdzielnię Socjalną Green Service. Mamy nadzieję, iż regulacje związane z epidemią umożliwią nam zorganizować to wydarzenie we wskazanym terminie.

Rowerowa „Sztafeta Pokoju” organizowana jest celem upamiętnienia 83. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Planujemy, aby start sztafety nastąpił o godz. 9:30, a miejscem rozpoczęcia był Cmentarz komunalny w Byczynie. Meta usytuowana będzie przy Pomniku ku czci mieszkańców zamordowanych podczas II Wojny Światowej w Torzeńcu.

Celem rajdu jest oprócz upamiętnienia 83. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, uczczenie lokalnych miejsc pamięci, które są szczególnie ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości. Sam rajd przebiegać będzie przez w/w Gminy, a tym samym jego trasa rozciągać się będzie przez 3 województwa tj. łódzkie, wielkopolskie i opolskie. Łączny dystans trasy wynosi ok. 62 km, trasa pokonywana będzie na rowerach. Na całej długości trasy uczczonych zostanie czternaście lokalnych miejsc pamięci, które szczegółowo zostały zaprezentowane na mapie.

Powyższy rajd ma charakter symboliczny, bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Każdy uczestnik wystartuje w kamizelce technicznej otrzymanej od organizatora. Ponadto dla każdego przewidziano pamiątkowe medale.

Pragniemy, aby „Sztafeta Pokoju” na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń sportowych i kulturalnych, upamiętniających ważne wydarzenia dla lokalnej społeczności, przyczyniając się do popularyzacji jazdy na rowerze, jako najzdrowszej formy ruchu, przy jednoznacznym ukazaniu historii lokalnych miejsc pamięci, a tym samym przekazaniu wartości i symboli kształtujących lokalne społeczności.

Serdecznie zapraszamy!!!

WAŻNA INFORMACJA:

Osoby, które są zainteresowane udziałem w Rajdzie na odcinku Gminy Łęka Opatowska /około 23 km/ proszeni są do zgłaszania się w Urzędzie Gminy  Łęka Opatowska  /pokój 110/. Liczba miejsc jest ograniczona /60 osób/, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do piątku  12 sierpnia 2022 r. do godz. 15:30 lub do osiągnięcia limitu 60 miejsc.

 

Brak opisu obrazka

PDFREGULAMIN Sztafeta Pokoju.pdf

PDFDeklaracja uczestnictwa 1 szt..pdf

Wersja XML