Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sukces w Wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W sobotę 28 maja br.  w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymisławicach odbyły się  wojewódzkie  eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Reprezentanci 27 powiatów podzieleni na trzy grupy wiekowe swoje zmagania rozpoczęli od rozwiązania testu. W czasie oceny mającej na celu wybranie po pięciu najlepszych uczestników, dokonywanej przez jury, uczestnicy zmagań wojewódzkich mieli możliwość zwiedzenia Centrum, podziwiając nowoczesne roboty i automatyczne maszyny oraz obserwując ciekawe doświadczenia praktyczne. Następnie wyłoniona piętnastka przystąpiła do ćwiczeń praktycznych z armaturą pożarniczą, po czym przystąpiono do  odpowiedzi ustnych na wylosowane zestawy pytań.
Zanim nastąpił wyczekiwany koniec i ogłoszenie wyników na wszystkich uczestników, opiekunów i gości czekał obiad ufundowany przez Starostę Wrzesińskiego.

Zwieńczeniem całodziennych zmagań było spotkanie podsumowujące konkurs i wręczenie nagród oraz wyróżnień. Aktu tego dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego im. Generała Stanisława Taczaka dh Eugeniusz Grzeszczak, Starosta Wrzesiński Pan Dionizy Jaśniewicz oraz Komendant Powiatowy PSP z Wrześni st. bryg. Piotr Trawiński.

Historyczny sukces odnotował  reprezentant Gminy Łęka Opatowska, powiatu kępińskiego Jakub Rogalewski, który zajął II miejsce w  grupie II  i będzie  reprezentować województwo wielkopolskie  na finale krajowym, który odbędzie się w obiektach Technikum Leśnego w Miliczu (woj. Dolnośląskie) w trzeciej dekadzie czerwca br.

Serdecznie Gratulujemy Jakubowi jak i rodzicom tak wysokiego wyniku oraz życzymy powodzenia w finale krajowym!

 

 

 

Wersja XML