Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Matki w Lipiu

26 maja Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano Ją w pieśniach, malowano na płótnie, taką spracowaną, zmęczoną i taką uśmiechniętą, radosną, dumną ze swojego macierzyństwa i taką, która radość życia oddała swoim dzieciom. Z okazji tego pięknego święta  w sali OSP w Lipiu  odbył się Gminny Dzień Matki. Uroczystość poprzedzona została mszą świętą   w miejscowej Kaplicy. Po nabożeństwie  wszyscy goście udali się do sali OSP, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Gości powitała pani Ilona Rachel, następnie głos zabrał Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis:  Z okazji Dnia Matki, wszystkim Mamom życzę  zdrowia, pogody ducha, szczęścia,  pomyślności, radości i uśmiechu który daje otuchę, wytrwałości  w pełnieniu matczynych obowiązków oraz wielu szczęśliwych dni w życiu codziennym. Niech ta dzisiejsza uroczystość będzie dla Was podziękowaniem, a zarazem uhonorowaniem Waszej  codziennej pracy. W podziękowaniu, na ręce Przewodniczącej KGW Urszuli Karbowiak oraz najstarszej Mamie obecnej na uroczystości Cecylii Grzesiak, wręczył bukiet kwiatów.

Również przewodnicząca Koła Urszula Karbowiak,  złożyła życzenia wszystkim mamom z okazji ich  święta.

Wiele ciepłych słów do obecnych mam skierowali Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena  Maląg, Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska oraz  przedstawiciel Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Andrzeja Grzyba. O tak ważnym dniu pamiętał także Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który przekazał list z życzeniami.

Święto Matki uświetnił wyjątkowy artystyczny występ uczniów Zespołu Szkół w Łęce Opatowskiej pn. „Arcydziełem Boga jest serce matki”. Młodzi artyści wierszem  i piosenką uczcili ten piękny dzień poświęcony wszystkim mamom.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszono wszystkich gości na poczęstunek przygotowany przez panie z KGW w Lipiu.  Czas upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

 

Wersja XML