Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Emeryci odpoczywali nad Bałtykiem

Od 14 do 27 maja 2022r  grupa 58 osób odpoczywała w Ośrodku Wczasowo –Rehabilitacyjnym ,,ARKA’’ w Jarosławcu nad Morzem Bałtyckim. Ośrodek położony jest  bardzo blisko morza i pięknej plaży (nazwaną Dubaj) gdzie na odcinku ok. 2 km ciągną się klify dochodzące do 45m wysokości. Obiekt otoczony jest sosnowymi lasami, w których wytyczono ścieżki rowerowe
i spacerowe sprzyjające uprawianiu aktywności ruchowej w formie Nordic Walking.

Uczestnicy turnusu przez 2 tygodnie korzystali aż z 32 zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych zleconych przez lekarza (kąpiele borowinowe, solankowe, siarczkowe, perełkowe, okłady borowinowe, masaże, wirówki kończyn, inhalacje solankowe, lasery, ultradźwięki, prądy, krioterapia miejscowa, lampy sollux) oraz z gimnastyki ogólnousprawniającej i terapii klimatycznej. Wczasowicze korzystali, również z nowo otwartego krytego basenu.

Podczas wyjazdu organizowane były wycieczki z przewodnikiem, takie jak:spacer po Jarosławcu (latarnia morska, domy rybackie, pomnik rybaka, przystań kutrów), zwiedzanie muzeum bursztynu, przejazd elektrycznym busem do chaty rybaka, wyjazd do Darłowa.           

Dodatkowymi atrakcjami były dwa pikniki, na których uczestniczy wspólnie biesiadowali przy muzyce, tańcach  i pysznym grillowanym jedzeniu.

Ośrodek „ARKA” w którym wypoczywali emeryci dla urozmaicenia czasu wolnego organizował tematyczne wieczory z tańcami, takie jak: wieczór hawajski, wieczór przebierańców,  „Jaka to melodia”, wieczór pieśni żeglarskich,  wybory króla i królowej tańca.

Członkowie Koła Emerytów z Łęki Opatowskiej na zakończenie pobytu podczas mszy świętej w pobliskiej kaplicy złożyli kwiaty w podziękowaniu Opatrzności za udany i bezpiecznie spędzony czas.

 

 

Wersja XML