Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Dobre słowa z Gminy Łęka Opatowska – zauważ drugiego człowieka”

W dniu 21 kwietnia 2022 r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy Łęka Opatowska odbyło się spotkanie dotyczące kampanii społecznej „Dobre słowa z Gminy Łęka Opatowska – zauważ drugiego człowieka”.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie szkół, nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu gminy Łęka Opatowska, policjanci. Spotkanie otworzył wójt gminy Adam Kopis - inicjator kampanii.  Następnie głos zabrał Mateusz Dybka właściciel  Akademii Twórczej Zabawy, który przedstawił główne cele  i zadania dotyczące kampanii.

Najmłodsi mieszkańcy gminy Łęka Opatowska to przyszłość naszej gminy, naszej małej ojczyzny. Wychowanie dzieci na ludzi odważnych, rzetelnych, dobrych, odpowiedzialnych to nie lada wyzwanie ale i nasz  społeczny obowiązek. Choć nie ma gotowej recepty na sukces – warto i należy próbować. Wspierając rodziców, nauczycieli, wychowawców w tym procesie, gmina Łęka Opatowska realizuje projekt „Dobre słowa z gminy Łęka Opatowska – zauważ drugiego człowieka”. Kampania  ma nam przypomnieć, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otaczających   nas bliskich. O słowach, które mają moc, chcemy mówić wśród najmłodszych mieszkańców. Kolorowanki, filmik  oraz pogawędki  w przedszkolach to pierwsze działania rozpoczęte w  ramach kampanii. Powstałe akcje  mają   zachęcić dzieciaki do używania właściwych słów i w odpowiednich momentach. Pamiętajmy, że to na nas dorosłych spoczywa odpowiedzialność za wychowanie przyszłego pokolenia.

W trakcie spotkania głos zabrał także Profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Kępnie  sierż.sztab. Filip Ślęk, który w ramach kampanii przedstawił kwestie dotyczące własnego bezpieczeństwa oraz drugiego człowieka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wersja XML