Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nagrody dla dwóch Szkół z Gminy Łęka Opatowska za zbiórkę surowców wtórnych

Rozstrzygnięty został „Konkurs na najlepszą organizację zbiórki i segregację surowców wtórnych: makulatury, aluminium oraz szkła”, którego organizatorem był Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że dwie szkoły z Gminy Łęka Opatowska zajęły wysokie miejsca w konkursie i otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez ZZO Olszowa. Szkoła Podstawowa w Siemianicach zajęła I miejsce, wygrywając 2 000 zł, natomiast Szkoła Podstawowa w Łęce Opatowskiej zajęła IV miejsce otrzymując 800 zł.  

W piątek Pan Sławomir Krauze Prezes ZZO Olszowa wraz z Panem Wójtem Gminy Łęka Opatowska, wręczyli Pani Dyrektor Izabeli Krzywańskiej oraz Pani Dyrektor Lidii Jeziornej symboliczne bony z nagrodą pieniężną. Szkoły otrzymały, również od ZZO Olszowa zestaw ekologicznych toreb.

Bardzo ważny jest nawyk zbiórki i segregacji surowców wtórnych. Udział w konkursie z pewnością przyczyni się do tego, aby wykształcić u dzieci troskę i obowiązek dbania o naszą planetę.

Przy okazji rozstrzygnięcia zorganizowanego z okazji  Światowego Dnia Ziemi  w Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej szkolnego konkursu „Ze starego coś nowego” każdy z uczniów otrzymał dyplom oraz upominek od Wójta Gminy Łęka Opatowska oraz Prezesa Zarządu Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa pana Sławomira Krausa. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Jury postanowiło wyróżnić wszystkich.

Uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i z wykorzystanych już przedmiotów zrobić coś zupełnie nowego. W ten sposób uczyli się tak zwanego upcyklingu, czyli przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają nowe, wartościowe wyroby.

 

 

Wersja XML