Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Poznaj Polskę” – realizacja przedsięwzięcia MEiN w szkole w Opatowie

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie, w dniach od 11 do 13 października br,  realizowała przedsięwzięcie Ministra Edukacji Narodowej i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Celem tego programu  było  wsparcie finansowe szkół na zorganizowanie  wycieczek szkolnych, mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 Szkoła Podstawowa w Opatowie otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa  w wysokości 15.000 zł. Uczniowie z klas IV – VIII mieli zorganizowaną wycieczkę do  Warszawy. W ciągu trzech dni, zwiedzali wiele miejsc: Stadion Narodowy, Dziedziniec i Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, mury obronne z Barbakanem, grób patrona szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zobaczyli odprawę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza, widzieli pałac prezydencki. Zwiedzili budynek Uniwersytetu Warszawskiego i otaczający go kampus oraz Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie.

Ogromne  wrażenie na uczniach zrobiło Muzeum Jana Pawła II  i Prymasa Wyszyńskiego, gdzie zgłębili wiedzę o tych niezwykłych             i ważnych dla nas postaciach, natomiast czas spędzony w „Centrum Nauki Kopernik” to nie tylko poszerzenie wiedzy ale wiele radości i zabawy. Na cmentarzu na Powązkach widzieli nagrobki  znanych postaci z mediów, zasłużonych dla kraju w walce o wolność i niepodległość, dla naszej nauki,  świata kultury i sportu.

Wrażenia i refleksje z wyjazdu u uczniów są bardzo pozytywne, wyjazd był bardzo udany edukacyjnie, świadomość i wiedza o naszej stolicy, jej historii i pięknych miejscach zostały znacznie poszerzone. W wycieczce wzięło udział 51 uczniów i 4 opiekunów p. Iwona Stryjak, p. Aleksandra Musiała, p. Paulina Tucholska, p. Agata Rybak. Całkowity koszt wyjazdu wyniósł 23, 950 zł.  

 

 

 

Wersja XML